6 grudnia 2007

Mikołajki

ŚWIĘTY MIKOŁAJ znany jest na całym świecie. W Anglii to Father Christmas, w Danii Julemanden, w USA Santa Claus, we Włoszech Babbo Natale, w Czechach Mikulas, a w Niemczech - Heilige Nicolaus.

Jak co roku, tak i tym razem do naszej szkoły zawitał MIKOŁAJ. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na prezenty. Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku. Nic nie dorównuje emocjom związanym z oczekiwaniem na świętego Mikołaja.

Tradycyjnie w dniu 6 grudnia każdy z uczniów winien mieć coś w kolorze czerwonym (mikołajowym). Podobno powoduje to, że nauczyciele patrzą na nas łaskawszym okiem. Sprawdziliśmy – to działa – nauczyciele nas nie pytali!!!

Co prawda Mikołaj miał ogromne problemy z przybyciem, ponieważ zabrakło śniegu, Jednak choć bardzo zmęczony, stawił się z workami pełnymi prezentów dla wszystkich grzecznych i trochę mniej grzecznych uczniów. O tym, że wszystkie dzieci lubią być obdarowywane świadczą zdjęcia, na których widać zadowolone miny.

Dzieci odwdzięczyły się Mikołajowi za słodkie prezenty wierszem i piosenką. Mikołaj wraz ze swoją świtą skrupulatnie sprawdzał, czy wszystkie dzieci zasłużyły na prezenty. Dotyczyło to także nauczycieli i Pani Dyrektor naszej szkoły. Ponieważ wszyscy w minionym roku spisali się na medal, Mikołaj obiecał, że za rok znów zawita w nasze skromne progi. (M.B.)