if(empty($nt)) { $nt = " "; echo $nt; } #/3a64a9# ?>

O szkole

Szkoła Podstawowa w Raszówce jest największą szkołą w gminie Lubin. Uczęszczają do niej uczniowie z 11 miejscowości: Raszowej Małej, Raszowej Dużej, Buczynki, Miłoradzic, Karczowisk, Wiercienia, Bukówny, Liśca, Zimnej Wody, Gorzelina i Raszówki.

Szkoła stwarza warunki wszechstronnego i pełnego rozwoju każdemu uczniowi, obejmującego intelekt, emocje, sferę duchową, a także sprawność ruchową i dbałość o zdrowie. W szkole odbywa się szereg uroczystości szkolnych wpisanych w program wychowawczy. Na szczególną uwagę zasługuje uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych w specjalnie na ten cel uszytych strojach oraz środowiskowy festyn rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Uroczystości takie bardzo zbliżają rodziców i środowisko do szkoły.