Dolnośląska e-szkoła

Projekt „Dolnośląska e-szkoła” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Głównym celem Programu e-Szkoła jest wsparcie szkoły na drodze do kolejnego etapu rozwoju technologii informacyjnej w jej działaniach, poprzez stworzenie warunków do skutecznego stosowania tej technologii przez nauczycieli w pracy dydaktycznej oraz przez uczniów w ich kształceniu się.

Program e-Szkoła polega na wdrożeniu projektów przejścia wybranych szkół na Dolnym Śląsku na wyższy etap rozwoju technologii informacyjnej w edukacji, poprzez wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań technicznych, odpowiednie przygotowanie nauczycieli oraz utworzenie elektronicznych platform uczenia się.

W ramach projektu szkoła pozyskała sprzęt komputerowy o łącznej wartości 55697,34 zł, w skład którego wchodzą:

• tablica interaktywna;
  • projektor krótkiej projekcji;
  • podstawa jezdna z elektryczną regulacja wysokości oraz wysięgnikiem projektora do tablicy interaktywnej;
  • system testowy ADA Mobitest EDU z oprogramowaniem Testico DSF;
  • oprogramowanie nauczycielskie i uczniowskie Magic Learning;
  • 6 komputerów przenośnych dla nauczycieli;
  • 9 tabletów interaktywnych bezprzewodowych do obsługi dziennika elektronicznego;
  • wizualizer;
  • 8 komputerów przenośnych dla uczniów;
  • szafka mobilna;
  • 2 routery Wi-Fi.

W projekcie funkcję koordynatora pełni nauczycielka matematyki Renata Gruca.

Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania klas I-III w szkołach podstawowych w Gminie Lubin

Pracownia przyrodnicza w każdej gminie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w  ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013
realizowany w ramach
Priorytetu 7. Rozbudowa i modernizacja infrastruktury edukacyjnej na Dolnym Śląsku,
Działania 7.2. Rozwój infrastruktury placówek edukacyjnych.

Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Strona internetowa projektu: www.umwd.dolnyslask.pl/lider-zmian

MINIPORTAL SZKOŁY

Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji

Szkolenie nauczycieli w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych uczniów

Szkolenie nauczycieli w zakresie rozwijania kompetencji kluczowych uczniów

Równe szanse edukacyjne uczniów wiejskiej Gminy Lubin

Projekt „Równe szanse edukacyjne uczniów wiejskiej Gminy Lubin” realizowany jest od 1 października 2009 do 30 września 2011 roku, a jego celem głównym jest wyrównanie szans edukacyjnych w grupie 200 uczniów z 6 wiejskich Szkół Podstawowych z terenu Gminy Lubin.

W pierwszym cyklu realizacji projektu w Szkole Podstawowej w Raszówce uczestniczyło łącznie 63 dzieci (27 dziewczynek i 36 chłopców), a zajęcia obejmowały lekcje wyrównawcze z języka polskiego, angielskiego/niemieckiego, matematyki, lekcje w ramach nauczania zintegrowanego dla klas I-III oraz konsultacje z logopedą i psychologiem.

Z przeprowadzonych badań ewaluacyjnych 1 cyklu projektu wynika, że osoby korzystające ze wsparcia i zaangażowane w realizację projektu bardzo pozytywnie wyrażały się na jego temat. Szczególnie dotyczy to uczniów uczęszczających na zajęcia pozalekcyjne, wśród których, aż 82% pozytywnie oceniło swój udział w projekcie. Jeszcze wyższe oceny (92%) wystawili projektowi rodzice, którzy dostrzegli u swoich dzieci wyraźną poprawę wyników w nauce czy zmniejszenie wad wymowy. Większość uczniów regularnie uczestniczących w dodatkowych zajęciach obecnie otrzymują lepsze oceny z przedmiotów, które wcześniej sprawiały im trudności.

Wszyscy nauczyciele prowadzący zajęcia w ramach  projektu zgodnie podkreślają, że był on bardzo potrzebny. Pomimo tego, iż uczniowie wiele się nauczyli na dodatkowych lekcjach w I cyklu, z ocen nauczycieli wynika, że ich udział w dodatkowych zajęciach wymaga kontynuowania w II cyklu projektu.

Projekt kontynuowany jest w roku szkolnym 2010/2011.

Więcej informacji o projekcie, a także deklarację przystąpienia znaleźć można na stronie internetowej projektu www.gmina-lubin.pl

Jeżeli nie możesz otwrzyć tych plików, kliknij tutaj.