26 listopada 2007

Andrzejki

Wróżby to stary jak ludzkość sposób na poznanie niepewnej przyszłości. Andrzejkowe wróżby przetrwały aż do dziś i do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością.

W klasach I-III była taka okazja, żeby się wystroić, pobawić przy muzyce i przy okazji powróżyć. 29 listopada odbyła się Zabawa Andrzejkowa pod hasłem „Strachy na lachy”. Można było wziąć udział w konkursach i rozmaitych wróżbach, które przeprowadziły dla dzieci uczennice klasy piątej. Większość dobrze się bawiła, choć nie zabrakło też maruderów, którzy uparli się, że szkolne andrzejki spędzą, siedząc na krzesełkach. A szkoda. Przecież do wspólnej zabawy wystarczy trochę dobrych chęci… Podczas andrzejek był też mały poczęstunek, który dodał energii do dalszych szaleństw. (M.B.)