20 czerwca 2008

Zakończenie roku szkolnego

Dnia 20 czerwca 2008 roku po raz ostatni w tym roku szkolnym zabrzmiał dzwonek dla wszystkich uczniów w całej Polsce.

Przed naszym Kościołem zaroiło się od odświętnie ubranych dzieci, bo uroczystość zakończenia roku rozpoczęła Msza Święta w intencji szczęśliwie spędzonych wakacji, wszystkich uczniów i nauczycieli.

O godz. 8:15 zebraliśmy się na sali gimnastycznej, aby nagrodzić najlepszych, uroczyście pożegnać absolwentów i szkołę. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczyciła nas pani Kierownik Referatu Oświaty Gminy Lubin Barbara Tórz.

Apel rozpoczął się od części artystycznej przygotowanej przez klasy piąte, co jest już tradycją w naszej szkole. Uczniowie przedstawili humorystyczną scenkę „Niedokończona lekcja”, dziewczynki z kola muzycznego pożegnały starszych kolegów piosenką, po której niejednemu zakręciła się łezka w oku. Koło taneczne zaprezentowało się w dwóch tańcach.

Przedstawicielki klasy szóstej i jedna z mam podziękowały za serdeczność i opiekę podczas tych sześciu lat, a następnie absolwenci klas szóstych każdemu nauczycielowi wręczyli po róży.

W części oficjalnej pani dyrektor poinformowała o sukcesach naszych uczniów w nauce, sporcie, konkursach. Wyczytała najlepszych uczniów z każdej klasy, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę książkową.

Dyplomami wyróżniono też rodziców, którzy szczególnie zaangażowali się w życie szkoły.

I tak upłynęła uroczystość zakończenia roku szkolnego. Jeszcze tylko ostatnie spotkanie z wychowawcami i upragnione wakacje.

Życzymy wszystkim dużo słońca i letnich atrakcji. (T.D.)