19 czerwca 2008

Otwarcie kompleksu boisk przy Szkole Podstawowej w Raszówce

Dnia 19 czerwca 2008 r. odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu boisk przy naszej szkole. Jest to pierwszy tego typu obiekt w gminie Lubin. Składają się na niego: boisko do gry w piłkę nożną, koszową i ręczną, bieżnia lekkoatletyczna, boisko do tenisa ziemnego i mały tor zwinnościowy.

Na uroczystość otwarcia kompleksu sportowego przybyli goście: Wójt Gminy Lubin – pani Irena Rogowska, Sekretarz – pani Jadwiga Ignatowska-Zając, Skarbnik – pani Marzena Kosydor, Pełnomocnik ds. Funduszy i Rozwoju Gospodarczego – pan Krzysztof Szczepaniak, Dyrektor firmy wykonawczej L&P z Głogowa – pan Paweł Młynek, ks. Proboszcz Parafii Raszówka Jan Bok, Dyrektor GOK w Raszówce – pan Janusz Łucki, Dyrektor Przedszkola w Raszówce – pani Katarzyna Foryś, Sołtys wsi Raszówka – pan Tadeusz Kosturek i przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły – pani Iwona Mikulska.

Uroczystość zakończona została poświęceniem boisk przez ks. Jana Boka. Następnie na terenie nowego obiektu pod kierownictwem pani Anny Dobrzyńskiej-Plok rozegrano czwórbój lekkoatletyczny. Ukoronowany on został nowymi rekordami szkoły, a uczniów nagrodzono medalami. (R.G.)