27 maja 2008

Ortograficzne podróże

27 maja 2008 roku odbyły się w naszej szkole Gminne Warsztaty Ortograficzne, których celem była integracja uczniów, a także nauka pisowni poprzez zabawę. Zanim rozpoczęto podróże ortograficzne, uczestnikom warsztatów zaproponowano podróż do świata tanecznych rytmów. Na powitanie wystąpili bowiem uczniowie z koła tanecznego naszej szkoły, prowadzonego przez panią Marzenę Barską.

W trakcie warsztatów uczestnicy „wędrowali” nie tylko po wielu miejscach naszego kraju, ale także po różnych kontynentach. Rozwiązując ortograficzne zadania i łamigłówki, raz byli nad morzem, to znów w górach, a nawet udali się do tętniącej życiem afrykańskiej sawanny. Brali udział w wielu ciekawych konkurencjach (Palcem po mapie, Pakowanie plecaka na wyprawę, Ortograficzny tor przeszkód, Krzyżówka podróżnika, Kartka z podróży). Praca przebiegała w pięcioosobowych grupach złożonych z uczniów różnych szkół z terenu gminy. O przynależności do danego zespołu decydował rodzaj stroju, w jakim uczestnicy przyjechali na warsztaty. Były więc drużyny złożone z marynarzy, alpinistów, wycieczkowiczów i uczestników safari.

Warsztaty upłynęły w miłej atmosferze. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali jednakowe dyplomy i nagrody za wytężoną pracę i duże zaangażowanie. (A.Sz.)