16 maja 2008

Terpsychora 2008

Dnia 16 maja 2008 roku odbył się coroczny Przegląd Zespołów Artystycznych Dzieci i Młodzieży organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz Centrum Kultury „Muza” w Lubinie. Głównymi celem przeglądu była prezentacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów artystycznych oraz solistów, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z zespołami artystycznymi, promowanie aktywności i twórczości artystycznej oraz wzajemna konfrontacja zespołów i solistów.

W przeglądzie uczestniczyły zespoły, duety i soliści szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, placówek wychowania pozaszkolnego, placówek kulturalno-oświatowych i innych powiatu lubińskiego. Przegląd miał formę prezentacji i uczestnicy nie byli oceniani przez jury, co z pewnością wpłynęło na swobodę występów i brak tremy uczestników.

Z naszej szkoły udział w przeglądzie wzięły dwa zespoły taneczne prowadzone przez panią Marzenę Barską: "Zakręcone Dzieciaki" oraz "Amazonki" a także zespół instrumentalny prowadzony przez pana Piotra Widza.

Uczniowie nie tylko mogli zaprezentować dorobek całorocznej pracy artystycznej, ale także nabrać nowych doświadczeń i skonfrontować swoje umiejętności z innymi dziećmi szkół powiatu lubińskiego. Na przeglądzie panowała miła i swobodna atmosfera i z pewnością wrócimy tu za rok, aby zaprezentować się znów przed tak wspaniałą widownią. (M.B.)