12 kwietnia 2008

VI Wrocławski Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych „Galop 2008”

Dnia 12 kwietnia 2008r. w Szkole Podstawowej nr 17 we Wrocławiu odbył się VI Wrocławski Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych „Galop 2008”, w którym uczestniczyły 62 zespoły taneczne z Dolnego Śląska. Z naszej szkoły udział w nim wzięły dwa zespoły taneczne prowadzone przez panią Marzenę Barską: "Zakręcone Dzieciaki" i "Amazonki".

Głównymi celami przeglądu były: rozbudzanie zainteresowania tańcem wśród uczniów szkół podstawowych województwa dolnośląskiego, kultywowanie tradycji różnych regionów polski, prezentacja umiejętności i dorobku artystycznego szkolnych zespołów tanecznych, promowanie aktywności ruchowej poprzez taniec, rozwijanie wrażliwości na piękno i estetykę tańca, wymiana doświadczeń między instruktorami zespołów.

Wszyscy bawili się świetnie, chociaż początkowo trema dawała się we znaki, jednakże szybko minęła po występach, a dziewczęta wzbogaciły się o nowe doświadczenia artystyczne. (M.B.)