2 kwietnia 2008

Apel z okazji 3 rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II

W czasie jednej ze swoich pielgrzymek do Ojczyzny Ojciec Święty Jan Paweł II pożegnał rodaków słowami: „Nie zapomnijcie o mnie w modlitwie”. Nie zapomnieliśmy!!! Dnia 2 kwietnia, w trzecią rocznicę śmierci Wielkiego Papieża Polaka, Szkolny Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Kołem Europejskim przygotowali okolicznościowy apel „W hołdzie Janowi Pawłowi II”. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na holu przed tablicą pamiątkową ze zdjęciami Ojca Świętego. Apel rozpoczął dźwięk dzwonów jasnogórskich. Wsłuchani w słowa wygłaszane przez prowadzących i wpatrzeni w prezentację multimedialną o Papieżu, przypomnieliśmy sobie sylwetkę naszego umiłowanego rodaka. Ze łzami wzruszenia wspominaliśmy chwile spotkań Papieża z młodzieżą całego świata. Na zakończenie apelu wspólnie odśpiewaliśmy jedną z ulubionych pieśni Ojca Świętego „Barkę” i zapaliliśmy znicze.

Starajmy się, aby ziarno wiary, miłości i nauki Jana Pawła II trafiło na dobry grunt i wykiełkowało, abyśmy nie zaprzepaścili tej nadziei, którą On w nas pokładał.

Nad całością apelu czuwała p. Bożena Fedor – opiekun SU oraz SKE. (S.U.)