1 kwietnia 2008

Prima aprilis

Dzień, w którym usprawiedliwione jest żartowanie i robienie psikusów, a nawet wypada robić sobie żarty i dowcipy z bliskich i znajomych. Wskazane są też drobne kłamstewka. 1 kwietnia to święto znane w wielu krajach na świecie - anglojęzycznych nazywane jest "All Fools’ Day" lub "April Fools’ Day", we Francji "Poisson d’avril", w Rosji "Dien Smiecha".

Nasi uczniowie także świetnie się bawili szczególnie, gdy mogli obserwować niektórych nauczycieli w roli uczniów, sami zaś przejęli na siebie trud nauczania. Niektórzy zapomnieli zdjąć pidżamę po wstaniu z łóżka i wybrali się w niej do szkoły, inni przypomnieli sobie, jak to fajnie było być niemowlęciem. Nagle okazywało się, że w sekretariacie jest toaleta, a w sali gimnastycznej szkolna stołówka. Było radośnie i kolorowo, a przede wszystkim nikt nie obrażał się na drobne psikusy, które wyprawiano w szkole. (M.B.)