8 lutego 2008

Walentynki

Ponieważ 14 lutego jest dniem wyjątkowym – kiedy to można bezkarnie wyznać miłość osobie, która na co dzień jest niedostępna lub podejść do upatrzonej od dawna sympatii i wręczyć jej liścik z miłosnym wyznaniem, przytulić się czy też wymienić się śmiałym spojrzeniem – uznano, iż powinien on znaleźć odzwierciedlenie również w naszej szkole.

Imprezę przeprowadzono w ostatnim dniu zajęć przed feriami zimowymi. Na kilka dni przed zaplanowaną zabawą została uruchomiona „walentynkowa poczta”. Urocze „amorki” – Ola Horbal, Justyna Lubańska i Katarzyna Kurek, zbierały od tajemniczych zakochanych pełne miłych słówek kartki i liściki. Po zamknięciu „walentynkowej poczty” przyszedł czas na segregację przesyłek, podliczenie ilości kratek i przygotowanie „sercowej ambony”.

Na piątej godzinie lekcyjnej odbył się apel, podczas którego „amorki” rozdawały miłosne liściki i prezenty. Wszyscy czekali w napięciu, dostanę czy nie? Niektórzy otrzymali jedną kartkę, inni całą „garść”, jeszcze inni wcale, ale najważniejsze, że wszyscy bawili się świetnie. Królową tegorocznych „Walentynek” została Katarzyna Kurek, królem zaś – Dawid Cyrkot. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę walentynkowe korony, szarfy oraz berła.

Uwieńczeniem Dnia Zakochanych były zabawy przygotowane przez organizatorów imprezy, jak: najwytrwalsze oczy zakochanych, najwspanialsze wyznanie miłości Romea i Julii oraz „Randka w ciemno” ciesząca się największą popularnością. Nagrodzono też wszystkich autorów „Najoryginalniejszego walentynkowego serca”. Natomiast ci uczniowie, którzy tego dnia mieli pod mundurkiem ubranie w kolorze czerwonym, byli zwolnieni z pytania.

Całość programu opracowali członkowi Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem – p. Bożeną Fedor. (S.U.)