3 września 2007

Rozpoczęcie roku szkolnego

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2007/2008 uczniowie ze szkolnego Teatru Trzydziestu Aktorów, prowadzonego przez panią Agatę Szczytyńską, zaprezentowali przedstawienie - „Reportaż o powrocie z wakacji”.

Na scenie pojawił się olbrzymi tekturowy telewizor i występujący w nim aktorzy. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie programu. Najpierw rozległa się muzyka, a po niej głos zabrała uczennica grająca rolę reporterki miejscowej telewizji, która zwróciła się do publiczności:
Dzień dobry państwu. Znajdujemy się w jednej ze szkół, które rozpoczęły dzisiaj nowy rok szkolny. Za chwilę porozmawiam z uczniami…
Pytania dotyczyły tego, jak dzieci spędziły wakacje, jak im się podoba w szkole, jakie są ich postanowienia dotyczące nauki w nowym roku szkolnym. Młodzi aktorzy odpowiadali na nie fragmentami wierszy i humorystycznymi kwestiami. Ich występ zakończyły życzenia skierowane do uczniów:
„Życzmy wszystkim, by nauka była wielką przyjemnością,
By do szkoły każdy gonił z sercem na dłoni oraz z radością”.
 (A.Sz.)