Wydarzenia 2006-2007

11 listopada 2006

Wieczornica z okazji Święta Niepodległości

Od września 2006 roku uczniowie Teatru Trzydziestu Aktorów oraz koła muzycznego pracowali nad inscenizacją z okazji Święta Niepodległości. Została ona zaprezentowana naszej społeczności lokalnej 11 listopada 2006 roku w Świetlicy Wiejskiej w Raszówce w czasie Wieczornicy Listopadowej, organizowanej we współpracy z Radą Sołecką i Kołem Gospodyń. W tematykę przedstawienia wprowadził wszystkich Przewodniczący Rady Sołeckiej pan Jan Lewandowski. Inscenizacja poświęcona została historii naszych symboli narodowych. Śpiew i recytacje uczniów odbywały się na tle specjalnie zaprojektowanej na tę okazję dekoracji i prezentacji multimedialnej, przedstawiającej piękno polskich krajobrazów oraz najważniejsze momenty z historii naszego godła, flagi i hymnu narodowego. Prezentacji towarzyszyła nastrojowa muzyka F. Chopina. Przedstawienie w wykonaniu naszych uczniów stało się dla publiczności źródłem wielu przeżyć i wzruszeń. (A.Sz.)