1. 05.12 - Międzynarodowy Dzień Wolontariatu - SU odwiedzi dzieci w szpitalu w Lubinie. Rozda pluszaki, które zbieraliśmy, zagra kolędy na fletach, gitarach i ukulele.
2. 13.12 - Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego - gazetki klasowe, pogadanki.
3. 21.12 - gazetki świąteczne.

1. 08.11.2017 – Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania – zadaniem każdej klasy jest zorganizowanie na godzinach wychowawczych (07.11) zdrowego poczęstunku wraz z omówieniem wartości odżywczych przygotowanych potraw, piramidy żywienia oraz zdrowego stylu życia.

2. 11.11.2017 - Narodowe Święto Niepodległości – gazetki klasowe z omówieniem święta.

3. 21.11 – Światowy Dzień Pozdrowień i Życzliwości – jakimi cechami charakteryzuje się OSOBA ŻYCZLIWA? Wybieramy Króla i Królową Życzliwości.

4. 30.11 – Dzień Białych Skarpetek – osoby w WIDOCZNYCH BIAŁYCH SKARPETACH (podkolanówkach) zwolnione są z pytania.

W ramach wolontariatu:

• - czekamy na chętne osoby do dyżurowania w stołówce szkolnej
  • - czekamy na chętne osoby do czytania dzieciom z klas 1 – 3 i 4 – 7 podczas długich przerw
  • - zbieramy „niepotrzebne” pluszaki, aby w grudniu ofiarować je dzieciom ze szpitala; zabawki MUSZĄ BYĆ WYPRANE
  • - rozpoczynamy akcję PODZIEL SIĘ CIEPŁEM – zbieramy karmę i koce dla zwierzaków ze schroniska
  • - rozpoczynamy akcję KOPERTY DLA SIÓST – osoby chętne proszone są o przyniesienie czystej koperty ze znaczkiem; w Lubinie mieszkają dwie siostry chore na porażenie mózgowe, ich mama co miesiąc wysyła 100 listów do różnych instytucji i osób prywatnych z prośbą o dofinansowanie do ich leczenia; my, przynosząc kopertę ze znaczkiem, tym małym gestem możemy IM bardzo pomóc
  • - nadal zbieramy baterie i kasztany

DZIĘKUJEMY :)

SUDECKA ZAGRODA EDUKACYJNA

Naszą misją jest edukacja przyrodnicza na najwyższym poziomie. Zarażamy pasją do nauk o Ziemi tych najmłodszych i tych trochę starszych. W Krainie Wygasłych Wulkanów, bo czy jest lepsze miejsce w Polsce do poznawania wulkanicznej przeszłości Ziemi?

Tu przeszłość geologiczną Ziemi zamieniamy w pasjonującą opowieść.

Sudecka Zagroda Edukacyjna to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. Gdzie indziej, niż w Krainie Wygasłych Wulkanów, dzieci i dorośli zobaczą strzelającą w niebo lawę, pojawiające się i ustępujące morza i potężne lodowce? Dlatego właśnie Sudecka Zagroda Edukacyjna powstała w Dobkowie. Otaczające Dobków wzgórza to pozostałości dawnych wulkanów i najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się, w jaki sposób siły wnętrza Ziemi ukształtowały region Gór i Pogórza Kaczawskiego. Jest to jeden z najciekawszych pod względem geoturystycznym regionów w Polsce. Widoczne w terenie ślady trzech okresów aktywności wulkanicznej, zalewów morskich, pustyń i zlodowaceń doskonale opowiadają dzieje Ziemi.

PROPOZYCJA DLA KLAS 4 - 7

1.23.03.2018 – piątek – podwójne warsztaty: szkiełkiem i lupą rozpoznajemy minerały oraz bliżej fizyki – stany H2O. Koszt 15 zł/os + autobus. Wyjazd o godz. 7:30. Warsztaty rozpoczynają się o godz. 10:30 i będą trwać do 13:30. Powrót ok. godz. 17.

2.20.04.2018 – piątek – wyprawa na Ostrzycę – śniadanie na wulkanie. Koszt 20 zł/os +autobus. Wyjazd o godz. 7:30. Warsztaty rozpoczynają się o godz. 10:30 i będą trwać do 13:30. Powrót ok. godz. 17.

3.11.05.2018 – piątek – zwiedzanie osady oraz warsztaty poszukiwania i obróbki agatów (Lubiechowa). Koszt 35 zł/os + autobus. Wyjazd o godz. 7:30. Warsztaty rozpoczynają się o godz. 10:30 i będą trwać do 15:00. Powrót ok. godz. 18.

Zapisy u Pani Anny Dobrzyńskiej. Na jedną wycieczkę jedzie 40 osób, tak więc liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może jechać na wszystkie trzy wycieczki.

Do udziału w tej akcji zgłosiły się następujące osoby:
1. Nikola Koza
2. Paweł Plichta
3. Zosia Gorczyca
4. Amin Essoufi
5. Paulina Walczak
6. Dorota Sobuś

7. ...

Lista jest otwarta dla zainteresowanych i chętnych wolontariuszy.
Zadaniem lektorów jest skontaktować się z Paniami nauczycielkami z klas 1-3 i umówić się, co i kiedy macie czytać.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018