Get Adobe Flash player

W ramach wolontariatu:


  • - czekamy na chętne osoby do dyżurowania w stołówce szkolnej
  • - czekamy na chętne osoby do czytania dzieciom z klas 1 – 3 i 4 – 7 podczas długich przerw
  • - zbieramy „niepotrzebne” pluszaki, aby w grudniu ofiarować je dzieciom ze szpitala; zabawki MUSZĄ BYĆ WYPRANE
  • - rozpoczynamy akcję PODZIEL SIĘ CIEPŁEM – zbieramy karmę i koce dla zwierzaków ze schroniska
  • - rozpoczynamy akcję KOPERTY DLA SIÓST – osoby chętne proszone są o przyniesienie czystej koperty ze znaczkiem; w Lubinie mieszkają dwie siostry chore na porażenie mózgowe, ich mama co miesiąc wysyła 100 listów do różnych instytucji i osób prywatnych z prośbą o dofinansowanie do ich leczenia; my, przynosząc kopertę ze znaczkiem, tym małym gestem możemy IM bardzo pomóc
  • - nadal zbieramy baterie i kasztany

 

DZIĘKUJEMY :)

SUDECKA ZAGRODA EDUKACYJNA

Naszą misją jest edukacja przyrodnicza na najwyższym poziomie. Zarażamy pasją do nauk o Ziemi tych najmłodszych i tych trochę starszych. W Krainie Wygasłych Wulkanów, bo czy jest lepsze miejsce w Polsce do poznawania wulkanicznej przeszłości Ziemi?

Tu przeszłość geologiczną Ziemi zamieniamy w pasjonującą opowieść.

Sudecka Zagroda Edukacyjna to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. Gdzie indziej, niż w Krainie Wygasłych Wulkanów, dzieci i dorośli zobaczą strzelającą w niebo lawę, pojawiające się i ustępujące morza i potężne lodowce? Dlatego właśnie Sudecka Zagroda Edukacyjna powstała w Dobkowie. Otaczające Dobków wzgórza to pozostałości dawnych wulkanów i najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się, w jaki sposób siły wnętrza Ziemi ukształtowały region Gór i Pogórza Kaczawskiego. Jest to jeden z najciekawszych pod względem geoturystycznym regionów w Polsce. Widoczne w terenie ślady trzech okresów aktywności wulkanicznej, zalewów morskich, pustyń i zlodowaceń doskonale opowiadają dzieje Ziemi.


http://sudeckazagroda.pl/oferta-edukacyjna/dla-grup-szkolnych/


PROPOZYCJA DLA KLAS 4 - 7


1.23.03.2018 – piątek – podwójne warsztaty: szkiełkiem i lupą rozpoznajemy minerały oraz bliżej fizyki – stany H2O. Koszt 15 zł/os + autobus. Wyjazd o godz. 7:30. Warsztaty rozpoczynają się o godz. 10:30 i będą trwać do 13:30. Powrót ok. godz. 17.

2.20.04.2018 – piątek – wyprawa na Ostrzycę – śniadanie na wulkanie. Koszt 20 zł/os +autobus. Wyjazd o godz. 7:30. Warsztaty rozpoczynają się o godz. 10:30 i będą trwać do 13:30. Powrót ok. godz. 17.

3.11.05.2018 – piątek – zwiedzanie osady oraz warsztaty poszukiwania i obróbki agatów (Lubiechowa). Koszt 35 zł/os + autobus. Wyjazd o godz. 7:30. Warsztaty rozpoczynają się o godz. 10:30 i będą trwać do 15:00. Powrót ok. godz. 18.


Zapisy u Pani Anny Dobrzyńskiej. Na jedną wycieczkę jedzie 40 osób, tak więc liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może jechać na wszystkie trzy wycieczki.

Do udziału w tej akcji zgłosiły się następujące osoby:
1. Nikola Koza
2. Paweł Plichta
3. Zosia Gorczyca
4. Amin Essoufi
5. Paulina Walczak
6. Dorota Sobuś

7. ...

Lista jest otwarta dla zainteresowanych i chętnych wolontariuszy.
Zadaniem lektorów jest skontaktować się z Paniami nauczycielkami z klas 1-3 i umówić się, co i kiedy macie czytać.

ZADANIA DYŻURNYCH:

1. PRZED DYŻUREM UMYĆ RĘCE
2. Dyżurni powinni wstawic się 10 minut przed dzwonkiem na przerwę.
3. Poroznosić zupy i łyżki.
4. Pomóc Pierwszakom z odnoszeniem talerzy.
5. Przypilnować, aby wszyscy mieli kompoty i wszystko ładnie zjadali.
6. Pomóc nauczycielom w przypilnowaniu porządku na stołówce. Dzieci ustawione w kolejce po posiłek powinny stać spokojnie, nie siadać na stoliki, na rozpychać się, nie machać widelcami (widelec NALEŻY brać przy odbiorze drugiego dania, czyli przy okienku, nie wcześniej), STOŁÓWKA JEST STREFĄ CISZY, posiłek powinno spożywac się w spokoju i względnej ciszy (tolerowane są tylko rozmowy szeptem).
7. Pilnowac, aby w czerwonych pojemnikach nie brakowało sztućców.
8. Po pierwszej i drugiej przerwie powycierać stoliki.
9. Po dyżurze umyć ręce.

11.10 - 13.10 - A.Duda i S. Niemiec

16.10 - 20.10 - A. Krukowski i P. Korczak

23.10 - 27.10 - Ł. Ickiewicz i M. Kalinowski

30.10 - 31.10 - N. Marcinkowska i I. Dębniak

06.11 - 10.11 - O. Góral i Z. Hrycyna

13.11 - 17.11 - P. Plichta i H. Piotrowicz

20.11 - 24.11 - W. Bąbka i A. Gubalska

27.11 - 01.12 - M. Paprocki-Kunysz i T. Góral

...

Lista jest otwarta dla zainteresowanych i chętnych wolontariuszy.


1. 1.10 Międzynarodowy Dzień Muzyki. Muzyka jest motywem uniwersalnym łączącym ludzi w różnym wieku, o różnym pochodzeniu, religii i statusie społecznym. Dziś Święto Muzyki jest już wydarzeniem międzynarodowym, obchodzonym w ponad 300 miastach, 100 krajach i na 5 kontynentach. 03.10 wtorek – na dużych przerwach puszczana będzie muzyka klasyczna i nie tylko w bajkach Disney’a

2. 5.10 dyskoteka z okazji Dnia Chłopca

3. 14.10 Dzień Edukacji Narodowej – każda klasa wykonuje gazetki klasowe oraz składa życzenia pracownikom szkoły

4. 16.10 Światowy Dzień Żywności – „żywność jest wstępnym warunkiem przetrwania i pomyślnego rozwoju człowieka i stanowi jego fundamentalną potrzebę” (rezolucja 35/70 z 5 grudnia). Celem obchodów Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem. Osoby zainteresowane do 16.10 wykonują plakaty, które tradycyjnie zostaną ocenione przez wychowawcę i Pana Widza. Na pięterku powstanie galeria

Wyszukiwanie na stronie

Polub nas!


Pomóżmy Klaudii - 1%


Pomóżmy Adrianowi - 1%

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2017

Certyfikaty

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 314 gości 

Ostatnio w galerii