We wtorek 11 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyły się dodatkowe zajęcia muzyczne, których motto brzmiało: „Poznaj gitarę elektryczną”. Uczestniczyła niewielka, ale bardzo aktywna grupka uczniów pasjonujących się muzyką rockową, która przecież bez gitary nie byłaby tak wyrazista.

Wszyscy mieli możliwość obejrzenia prezentacji przygotowanej przez pana Remigiusza Mocka - nauczyciela prowadzącego zajęcia i wielkiego miłośnika gitary.

Trzygodzinne zajęcia umożliwiły przybyłym bezpośredni kontakt z zawodowym instrumentem, profesjonalnym wzmacniaczem oraz akcesoriami modulującymi brzmienie. Nikt nie bał się spróbować wydobyć dźwięku z instrumentu. Zajęcia wzbogacone były także innymi instrumentami przyniesionymi przez uczniów: ukulele, flet boczny, flet prosty, werbel. Wszystko to wystarczyło na przeprowadzenie spontanicznego jam session. Większość młodzieży zainteresowała się możliwością zakupu instrumentu dla siebie. Spędzony wspólnie czas okazał się bardzo inspirujący dla wszystkich przybyłych. Zadziałała wyobraźnia, chłopcy wyobrazili sobie zespół współtworzony brzmieniem własnej gitary.

W zajęciach aktywny udział wzięli następujący uczniowie:

Jakub Smaga, Grzegorz Góral, Gabriel Błądek, Julia Ostrowska, Hania Kożewnikow i Izabela Kożewnikow (absolwentka szkoły). RM