Get Adobe Flash player

http://www.ug.lubin.pl/w-101-rocznice-odzyskania-przez-polske-niepodleglosci/

My tam też byliśmy :)

11 listopada w Szklarach Górnych

 Prognozy pogody zapowiadały chłód, deszcz i wiatr na 11 dzień listopada tego roku. Kiedy zbieraliśmy się pod szkołą, powitało nas rześkie powietrze, a zza chmur wyjrzało słońce. W radosnych nastrojach pojechaliśmy do Szklar Górnych, by wspólnie z przedstawicielami szkół i mieszkańcami naszej gminy świętować 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas mszy świętej w kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła, następnie brał udział w korowodzie i uroczystościach upamiętniających odzyskanie niepodległości pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Całemu przedsięwzięciu przewodniczył Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan. Przebrany w mundur legionisty, jako Józef Piłsudski, prowadził zebranych pod Obelisk. Po drodze zatrzymywał konia, by obejrzeć kolejne inscenizacje przedstawiające ważne wydarzenia z historii naszego kraju.

Uczniowie naszej szkoły brawurowo odegrali scenkę historyczną, ukazującą powstanie Mazurka Dąbrowskiego w Reggio. Rozdaliśmy uczestnikom korowodu historyczną oraz obecną wersję tekstu hymnu.

Wzięliśmy także udział w widowisku multimedialnym nawiązującym do walki Polaków o niepodległość – tą najdawniejszą i bliższą nam. Była mowa o wybuchu II wojny światowej, powstaniu warszawskim i latach 80-tych. Marta Madejska

Wyszukiwanie na stronie

Polub nas!

Ostatnio w galerii