Get Adobe Flash player

II miejsce w XXVI Gminnym Turnieju Ekologicznym „Ziemię mamy tylko jedną!”

Dnia 5 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach odbył się XXVI Gminny Turniej Ekologiczny – „Ziemię mamy tylko jedną”. Jak co roku, wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce oraz pozostałych szkół podstawowych Gminy Lubin. Uczniów naszej szkoły do udziału w ww. turnieju przygotowała pani Irena Wituszyńska. Zmagania drużyn przebiegały w trzech obszarach: plastycznym, sportowym i wiedzy ekologicznej.

Dorota Sobuś i Jakub Skibik współzawodniczyli konkurencjach teoretycznych sprawdzających ich wiedzę z zakresu wyjaśniania  pojęć ekologicznych, rozwiązywali test, krzyżówki, odgadywali rebusy, segregowali śmieci.

Patrycja Majewska malowała plakat pt.: „Stop Smogowi”, natomiast sportowcy (Anna Korczak i Adam Krukowski) mierzyli się w konkurencjach sprawnościowych takich jak:  pudełkowy curling,  ekologiczna siatka, slalom zakrętką od mleka,  strzały do bramki  kulą z gazety. 

Wszyscy uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się w turnieju, wykazali się dużą wiedzą ekologiczną, z sukcesem rywalizowali w konkurencjach sportowych oraz stworzyli przejmujący plakat.

Za swoją wiedzę ekologiczną, zaangażowanie w zmaganiach sportowych oraz piękną pracę plastyczną zdobyli II miejsce, ustępując zwycięzcom jedynie jednym punktem…

Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju i życzę sukcesów w kolejnych latach. I.W.

Wyszukiwanie na stronie

Polub nas!

Ostatnio w galerii