Get Adobe Flash player

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – pod takim hasłem odbył się w Bibliotece Pedagogicznej w Lubinie Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Głównymi celami konkursu było rozbudzanie pasji czytania i popularyzacja literatury dziecięcej.

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich lubińskich szkół podstawowych SP w Niemstowie filia w Osieku i SP nr 3 w Ścinawie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2 b – Emilia Janiszak i Michał Korczak.

Jury konkursu oceniało bezbłędność czytanego tekstu, dykcję i tempo czytania oraz interpretację. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Uczestnicy czytali fragmenty książek oraz wybrane przez siebie wiersze. Po krótkim zapoznaniu się z nieznanym tekstem prezentowali swój talent przed komisją konkursową, która wyłoniła laureatów, oceniając poprawność językową, dykcję, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny. Michał i Emilka pięknie się zaprezentowali. Michał otrzymał wyróżnienie, a pozostali uczestnicy podziękowania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. BP

Wyszukiwanie na stronie

Polub nas!

Ostatnio w galerii