WYCIECZKA DO MULTICENTRUM
Get Adobe Flash player

Wycieczka do wrocławskiego Multicentrum w ramach projektu „Rozwijanie umiejętności matematyczno- przyrodniczych i językowych uczniów Gminy Lubin”

Dnia 20 czerwca 2018 grupa uczniów uczestniczących w projekcie wzięła udział w zajęciach „Mozaikowe czary- mary” i „Mosty- niezwykłe konstrukcje”.


Mozaikowe czary – mary” rozpoczęły się od prezentacji, przedstawiającej tworzone z różnych materiałów mozaiki. Następnie dzieci tworzyły swoje projekty w komputerowym programie graficznym. Ostatnim etapem było wykonanie przez dzieci prac z wykorzystaniem klocków K’nex. W tych zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas I-III.

Starsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach „Mosty – niezwykłe konstrukcje”. Po oglądnięciu prezentacji o największych, najpiękniejszych i najdziwniejszych mostach świata, uczniowie rozmawiali o konstrukcji mostów. Po rozmowach przyszedł czas na zabawę w konstruktorów. Z klocków K’nex tworzyli mosty, wykorzystując swoją wyobraźnię lub gotowe schematy. Zajęcia trwały po 90 minut, ale dzieci tak wciągnęła zabawa klockami, że niechętnie opuszczały wrocławskie Multicentrum.

Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie, były doskonałą okazją do rozwijania kreatywnego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Pozwoliły również uczniom dostrzec matematykę i symetrię w codziennym życiu. Na zajęciach dzieci miały możliwość wykorzystania program komputerowy do realizacji swoich pomysłów, a dzięki gotowym instrukcjom dzieci uczyły się korzystać z gotowych pomysłów i wcielać je w życie.

Iwona Niemiec i Bożena Fedor – nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce

Wyszukiwanie na stronie

Polub nas!

Ostatnio w galerii