Get Adobe Flash player

Szymon Teluk jako twórca posługuje się głównie piórkiem i kolorem nakładanym w programie graficznym. Tworzy także w technice olejnej. Od lat rysuje karykatury oraz tworzy wizualizacje i concept-arty na potrzeby gier, eventów oraz reklamy.

We wtorek 14 maja odbyły się warsztaty komiksu dla dzieci i młodzieży z Szymonem Telukiem w świetlicy wiejskiej w Raszówce. Artysta posługuje się autorskimi cyklami malarstwa i rysunku, które balansują na granicy abstrakcji i minimalizmu, jego ilustracja jest figuratywna i narracyjna, powstaje często w wyniku współpracy z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych.

 

W pierwszej części spotkania artysta w ciekawy sposób opowiedział młodzieży o historii komiksu. Następnie pokazał jak stworzyć scenariusz i narysować krótki komiks. Podkreślał, że najważniejszy jest pomysł gdyż komiks to nic innego jak ciekawa opowieść w obrazach.

 

Uczestnicy warsztatów wciągnięci w magię tworzenia swoje obrazkowe opowiadania rozpoczęli od zapisania „drabinki” - krótkiej notatki dotyczącej treści, którą potem przelali na papier w formie obrazu. W myśl zasady Szymona Teluka nie trzeba być Robertem Lewandowskim żeby grać w piłkę, tak samo rysować każdy może jeżeli tylko ma chęci i fajne pomysły, które w umiejętny sposób przeleje na papier. Liczy się przede wszystkim trening i konsekwencja.

 

Warsztat Szymona Teluka stworzył szansę na to by zaszczepić w młodych ludziach pasję do tworzenia, do konstruowania własnych, krótkich opowieści.

Wyszukiwanie na stronie

Polub nas!

Ostatnio w galerii