Dnia 29.03.2019r. uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Panią Anną Dobrzyńską, która założyła Koło, oraz z Panem Skibikiem, udały się z wizytą do schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Wiata Bezdomniaków w Legnicy.

„Schronisko - azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”

Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym. By uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt, tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

Dlatego, jak co roku, SKW zorganizowało zbiórkę pożywienia dla zwierzaków. Uczniowie przynosili karmę dla psów i kotów. Udało się zebrać bardzo dużo pożywienia, kocyków i zabawek.

Szkolną delegację powitał kierownik schroniska, który opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, ile jest zwierząt w schronisku, ile jest adopcji w miesiącu, ile zwierząt w miesiącu tu trafia, o adopcjach wirtualnych, o wyprowadzaniu zwierzaków na spacery.

Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta, to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Dzieci zrozumiały, że posiadanie psa czy kota, to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.

Zachęcamy wszystkie szkoły do takiej inicjatywy i udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu możemy uczyć naszych wychowanków przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli. AD

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2019