Dnia 21marca odbyła się III edycja szkolnego konkursu recytatorskiego. Uczniowie z klas I-II prezentowali wiersze współczesnej polskiej poetki - Małgorzaty Strzałkowskiej. Do konkursu przystąpiło 18 uczestników. Jury, w składzie pani Irena Wituszyńska, pani Anna Fatuła i Pani Bernarda Kosturek, po długich obradach wyłoniło zwycięzców. Oto oni:

I miejsce – Michał Korczak klasa II b

II miejsce – Zuzanna Kaciuban i Gabriel Sobiegraj z klasy I a

III miejsce – Ewelina Uszyńska klasa I b

Wyróżnienia otrzymali : Liliana Sowizdrzał (I b), Anastazja Kiec (I b), Daria Frąc (I a),

Nina Urban (II a)

Jak podkreśliła przewodnicząca jury - pani Irena Wituszyńska, wszyscy uczniowie wspaniale przygotowali się do konkursu i wyłonienie najlepszych interpretacji wierszy było bardzo trudne. Zaprezentowanie swoich umiejętności przed jury i widzami z innych klas dla każdego uczestnika jest już małym zwycięstwem, dlatego każdy, biorący udział w konkursie, otrzymał nagrodę książkową i dyplom.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu. IN

Ostatnio na stronie

Agnieszka Siemczonek