Get Adobe Flash player

Dnia 8 marca 2019r. odbył się kolejny wieczór filmowy w naszej szkole. Tym razem, mieliśmy możliwość obejrzeć film „Wicher” w reżyserii Katji von Garnier. Bohaterką filmu jest 14-letnia dziewczyna o imieniu Mika. Ma ona problemy w szkole, nie interesuje się nauką i uważa, że marnuje tylko czas siedząc nad książkami. Rodzice postanawiają wysłać Mikę na wieś do babci, która prowadzi stadninę. Babcia jest osobą stanowczą, dlatego mają nadzieję, że uda jej się wpłynąć na wnuczkę.

Mika pojawiając się na wsi u babci nawet nie podejrzewa, jak bardzo zmieni się jej życie i jaką pasję w sobie odkryje. Film przedstawia zbuntowaną nastolatkę, która jako jedyna znajduje wspólny kontakt z koniem o imieniu Wicher. Mika zaprzyjaźnia się ze zwierzęciem, który jest tak samo jak ona, zbuntowany i nieufny wobec ludzi. Nawiązuje się między nimi niezwykła nić porozumienia. Kilka tygodni, które Mika spędza w stadninie z Wichrem są dla niej bardzo znaczące. Mika odkrywa w sobie miłość do koni oraz pasję i talent do jazdy konnej. Odziedziczyła to pewnie po babci, która była mistrzynią jazdy konnej i prowadzi w swojej stadninie naukę jeździectwa.

Ta niezwykła przyjaźń zostaje jednak przerwana. Wicher jest zagrożony a Mika razem z babcią podejmują walkę o niego. Jak się zakończy ta przygoda? Zachęcam Was do obejrzenia filmu. Opowiada o pasji, przyjaźni i potrzebie zmiany. W każdym drzemią talenty i zainteresowania. Podobnie jak Mika, wielu z nas być może jeszcze ich nie odkryło i czasami przypadek sprawia, że je w sobie zauważymy.

Dziękujemy Pani Annie Dobrzyńskiej i Pani Mireli Skupień za ciekawe spotkanie. Po filmie mogliśmy wspólnie porozmawiać o przesłaniu płynącym z filmu, m.in. o przyjaźni, pasjach i szacunku.

Czekamy na kolejne wieczory filmowe. Ola Wiercińska

Wyszukiwanie na stronie

Polub nas!

Ostatnio w galerii