„Instrumenty muzyczne na wesoło” to zajęcia dodatkowe adresowane do uczniów wszystkich klas, które odbyły się w feryjny czwartek 31 stycznia 2019 pod kierunkiem pana Remigiusza Mocka. Celem było przybliżenie uczniom tak popularnych instrumentów jak gitara, saksofon, pianino, keyboard, perkusja. Nie było ważne to, czy ktoś potrafi grać na jakimkolwiek instrumencie, czy chodzi do szkoły muzycznej, czy dopiero po raz pierwszy spotyka się z niektórymi instrumentami na żywo. Każdy przybyły wypróbował, dotknął i posłuchał popularnego instrumentu muzycznego.

Iza Kożewnikow zaprezentowała profesjonalny saksofon i zagrała na nim kilka utworów. Pokaz był przyjęty niesamowitymi brawami. Najpiękniejszym momentem okazało się wspólne muzykowanie. Zagrano (każdy na wybranym przez siebie instrumencie) kilka prostych improwizacji opartych na podstawowych dźwiękach skal durowych. Siedmioosobowa grupa bardzo zaangażowała się w to wspólne jam session. Została przełamana bariera niechęci sięgania po instrument z lękiem, że się nie potrafi grać.

Z pewnością od tej chwili uczniowie inaczej będą patrzeć na instrumenty i muzykę, a otwarta postawa przyda się w innych życiowych sytuacjach.

Ostatnio na stronie

Agnieszka Siemczonek