Ferie już się rozpoczęły i ruszył szkolny program zajęć, który ma umożliwić naszym uczniom atrakcyjne spędzanie czasu wolnego od nauki.

29 stycznia 25-osobowa grupa dzieci pod opieką pani Agaty Szczytyńskiej i pani Mireli Skupień wyjechała do kina Helios w Lubinie na film pt. „Chłopiec z burzy”.  Jest to bardzo wzruszająca historia przyjaźni kilkuletniego Michaela, mieszkającego  z ojcem w małej chatce nad brzegiem oceanu,  z małymi  osieroconymi pelikanami, a zwłaszcza z jednym z nich - zwanym Panem Percivalem. Film uwrażliwia na los zwierząt i pokazuje, że potrafią one odpłacić miłością za miłość. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli seans, który poruszył ich serca.

Ciekawie spędzili zimowe przedpołudnie, a o ich dojazd do kina i odwiezienie do miejscowości, w których mieszkają, zatroszczyła się Gmina Lubin, wynajmując autokar.

Agata Szczytyńska

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2019