Get Adobe Flash player

W piątek (18.01.2019r.) odbył się w naszej szkole wieczór filmowy, zorganizowany przez p. Annę Dobrzyńską oraz p. Mirelę Skupień.
Oglądaliśmy film „Obrót życia” w reżyserii Seana Cisterna. Jest to film biograficzny, opowiadający o czternastoletniej Arianie Berlin, która była uzdolnioną gimnastyczką. Podczas podróży, dziewczyna ulega wypadkowi samochodowemu i odnosi wiele obrażeń.
„Obrót życia” to wzruszający film ale jest  przede wszystkim przekazem dla nas, młodych ludzi, abyśmy w życiu nie poddawali się, lecz stawali do walki z przeciwnościami. Życie głównej bohaterki zachęca nas do dążenia po własne marzenia. Ariana, długo musi walczyć o powrót do zdrowia. Jednak, nie poddaje się i nie traci nadziei. Mocno wierzy, że uda jej się i że odzyska pełną sprawność ruchową. Ariana czuje, że nie będzie już tak doskonałą gimnastyczką, dlatego aby sobie pomóc rozpoczyna naukę i treningi taneczne. Rozpoczyna przygodę z hip-hopem, który dał jej wiarę w siebie i marzenia.
Wieczór filmowy zakończyliśmy rozmową o filmie i o tym, że Ariana może być dla nas przykładem. Wielu młodych ludzi często poddaje się, nie sięga po marzenia z wielu powodów. Boją się, że sobie nie poradzą, że zostaną wyśmiani, nie spotkają zrozumienia, nie wierzą w samych siebie. Warto obejrzeć film „Obrót życia” i stać się taką Arianą. Spotkanie uznaliśmy za udane i z chęcią weźmiemy udział w kolejnych wieczorach filmowych.
Dziękujemy p. Annie Dobrzyńskiej i p. Mireli Skupień za ciekawy i pouczający wieczór z filmem. Każdy z nas, mógł wynieść z niego porządną dawkę nadziei, wiary, chęci do działania i sięgania po marzenia.
Do zobaczenia podczas kolejnego wieczoru filmowego. Myślę, że byłby to ciekawy cykl takich spotkań. Są one ciekawe i niosą ważne przesłania dla młodych ludzi. Możemy w gronie rówieśników wspólnie poznawać przygody, rozterki oraz problemy młodzieży, często podobne do naszych. Ola Wiercińska

Wyszukiwanie na stronie

Polub nas!

Ostatnio w galerii