Drużyna w składzie Dorota Sobuś, Mateusz Leleń, Michał Boczniewicz oraz Jakub Skibik pod opieką Pani Małgorzaty Krac w dniu 23 listopada 2018 r. wzięła udział w konkursie „Naboj”, który odbył się we Wrocławiu w XV Liceum Ogólnokształcącym.

Náboj Junior to międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne dla czteroosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Zawody trwają 120 minut, podczas których drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań.

Specyficzna struktura Náboja powoduje, że zawody są interesujące zarówno dla uczniów niedoświadczonych w konkursach matematycznych i fizycznych, jak i uczniów, którzy już odnosili sukcesy. Dlatego każdy może się w ich trakcie dobrze bawić.

Był to nasz pierwszy udział w tego typu konkursie, uczniowie dzielnie radzili sobie z zadaniami zajmując 620 miejsce na 987 drużyn z Polski, Słowacji oraz Czech. W rankingu drużyn z Polski zajęli 114 miejsce na 197 drużyn.

Uczniom serdecznie gratulujemy. MK

Ostatnio na stronie