Get Adobe Flash player

1.Informujemy, że Fundacja Studio Wschód i Telewizja Polonia od kilku lat organizuje zbiórkę świątecznych darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą.

W tym roku kolejny raz zwraca się o pomoc – PODARUJCIE PACZKĘ NA KRESY. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. Zebrane upominki trafią do polskich wsi, szkół i parafii na Ukrainie, Wileńszczyźnie i w Mołdawii. Zawiozą je wolontariusze Akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA.

Fundacja zwracam się do dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców, ale także samorządowców o pomoc w zbiórce darów. Potrzebne będą słodycze, kawa herbata, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż, środki czystości, a także wyprawki szkolne i zabawki. Przekazywanie paczek odbywa się w Bibliotece Pedagogicznej przy ul Worcella 25/27 we Wrocławiu do 21 grudnia b.r.

2.Dołączyliśmy do akcji PACZKA DLA DZIECIAKA NA ŚWIĘTA OD STRAŻAKA - STRAŻACY WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE – zbieramy zabawki, książki, gry planszowe, kredki, mazaki, bloki, kolorowanki, grzechotki, gryzaki, klocki.

3.SU kontynuuje akcję PODZIEL SIĘ CIEPŁEM – czyli zbieramy karmę, koce, zabawki, miski dla zwierzaków ze schroniska w Legnicy.

4.Kontynuujemy akcję KOPERTY DLA SIÓSTR - osoby chętne proszone są o przyniesienie czystej koperty ze znaczkiem; w Lubinie mieszkają dwie siostry chore na porażenie mózgowe, ich mama co miesiąc wysyła 100 listów do różnych instytucji i osób prywatnych z prośbą o dofinansowanie do ich leczenia; my, przynosząc kopertę ze znaczkiem, tym małym gestem możemy IM bardzo pomóc.

5.Wzięliśmy również udział w akcji CHOINKI JEDYNKI - organizowanej przez Polskie Radio pr.1.


Nasi pierwsi Wolontariusze wsparli już te akcje. Są to Ala Łukasiewicz, Mateusz Łukasiewicz, Emilia Oprządek, Kuba Skibik oraz Pani Marzena Barska. DZIĘKUJEMY :)


http://www.studiowschod.pl/artykuly/swiateczna-zbiorka-darow-dla-rodakow-na-kresach/

http://strazacyprzeciwbialaczce.pl/2018/09/paczka-dla-dzieciaka-na-swieta-od-strazaka/

Wyszukiwanie na stronie

Polub nas!

Ostatnio w galerii