Przez okres dwóch tygodni klasa 7 b zajmowała się zbieraniem informacji o sobie oraz o swoim ulubionym domowym zwierzątku. Nie jest to przypadek, iż uczniowie zbierali te informacje w języku niemieckim, ponieważ język ten bardzo im się spodobał i polubili go od pierwszego usłyszenia.

Okazało się, iż większość dzieci w tej klasie ma własnego kota lub psa.

Opisali swoje ulubione zwierzątko po niemiecku i sfotografowali je lub narysowali. Należy przyznać, iż nieźle sobie radzą w nowym języku obcym. Uczniowie ćwiczyli nazewnictwo kolorów oraz przymiotników pod okiem swojej nauczycielki języka niemieckiego. Całość projektu można było obejrzeć na sztalugach w holu szkoły na I piętrze.

Rodzice mogą być dumni ze swoich pociech. Oby nadal byli tak zaangażowani w naukę języków obcych.

Gratulacje!!!