Już po raz drugi w ofercie zajęć przygotowanych dla uczniów, na okres ferii zimowych, znalazły się zajęcia o charakterze naukowym. Były to zajęcia zaplanowane w pracowni przyrodniczej. Odbyły się one dnia 30 stycznia 2013 r.
W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas I-VI, którzy postanowili mądrze i ciekawie spędzić ferie, prowadząc własne eksperymenty i doświadczenia. Wśród nich, znaczną grupę stanowili uczniowie z klas I – III.
Zajęcia były podzielone na dwie części tematyczne. W pierwszej części zajęć uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, podczas której poznali budowę i zasady pracy mikroskopu. Gdy mikroskopy nie miały już przed nimi „tajemnic”, oglądali preparaty trwałe,   a potem przyszedł czas na wykonywanie preparatów mikroskopowych. Uczniowie z zapałem kroili cebule, ziemniaki, jabłka, liście roślin, przygotowywali własne preparaty, obserwowali je pod mikroskopem, a następnie wykonywali rysunki oglądanych obiektów. Byli zachwyceni, gdy okazało się, że wykonany przez siebie preparat mogą zobaczyć na monitorze komputera, a nawet wykonać jego zdjęcie. Niektórzy wykazali się swoimi umiejętnościami informatycznymi i nagrali krótkie filmiki wideo obserwowanych preparatów.
W drugiej części zajęć uczniowie pracowali z aparatami do badania ciśnienia krwi. Poznali czynności, które należy wykonać, aby prawidłowo zmierzyć ciśnienie krwi. Każdy uczeń dowiedział się, jakie są normy ciśnienia krwi odpowiednie dla danego wieku człowieka, a następnie przy pomocy ciśnieniomierza zmierzył swoje ciśnienie w spoczynku    i po wysiłku.
Czas przeznaczony na zajęcia minął szybko. Uczniowie ze starszych klas byli zaskoczeni faktem, że koledzy z klas I-III świetnie sobie radzili w niczym im nie ustępując. Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie wiedzą kiedy minęły im 4 godziny zajęć   i już dzisiaj zapisują się na przyszły rok…
nauczyciel przyrody-Irena Wituszyńska

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018