Rodzice, uczniowie oraz wychowawczyni klasy 3b, postanowili z wielką pompą zakończyć I etap edukacyjny i zorganizowali wspólny festyn rodzinny, który się odbył 16 czerwca b.r. w godz. 11.00 -16.00 w Wiercieniu. Rodzice szykowali niespodzianki dla dzieci, a dzieci dla rodziców. Na miejscu okazało się, że to będzie cudowny dzień. Na uczniów czekała już ekipa animatorów „Nibylandii” z Legnicy, która przygotowała dla nich mnóstwo atrakcji. Była zjeżdżalnia, bańki mydlane, przeciąganie liny, zabawy konstrukcyjne i wodne, malowanie twarzy i wiele innych. Wszystko było osłodzone watą cukrową robioną na bieżąco na zamówienie dzieci. Do zabawy włączyła się straż pożarna i zafundowała dzieciom pokaz gaszenia płonącego samochodu, a także kurtynę wodną. Na szalejących dzieciach nie było suchej nitki, jednak rodzice byli przygotowani na tę okoliczność i po wodnych zabawach, pociechy zostały przebrane w suchą odzież. Mamusie zaszalały kulinarnie i przygotowały mnóstwo ciasta, babeczek, bułeczek, ale nie zapomniały o porze obiadowej, oprócz kiełbasek z grilla, panie z koła gospodyń wiejskich w Wiercieniu ulepiły dla dzieciaczków przepyszne pierogi ruskie, za co z całego serca im dziękujemy.

Dzieci chcąc podziękować rodzicom za miłość, troskę, opiekę i wsparcie w tych pierwszych szkolnych krokach przygotowały dla nich upominki i występy artystyczne, w których pojawiły się tańce, śpiew i scenka kabaretowa. Wszystko zakończyło się wspólnymi tańcami do utworu Urszuli Dudziak „Papaya”.

To był naprawdę cudowny dzień, który zapisze się na długo w pamięci już niedługo „byłych trzeciaków”. MB

Ostatnio na stronie

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018