W kręgle może grać praktycznie każdy. Zasady tej gry są niezwykle proste i dlatego cieszą się one wciąż rosnącą popularnością. Można w nie grać zarówno w pojedynkę, jak i w grupie. Są doskonałą formą spędzania wolnego czasu – samemu, w gronie przyjaciół, znajomych lub członków rodziny.
Z takiej też formy wypoczynku skorzystali uczestnicy wyjazdu na kręgielnię RCS w Lubinie w drugim dniu ferii zimowych. 42-osobowa grupa miłośników gry w kręgle, podzielona na sześć grup siedmioosobowych, rywalizowała podczas zawodów kręglarskich zorganizowanych przez nauczycielkę wychowania fizycznego – p. Annę Dobrzyńską. Celem każdego gracza w drużynie było strącenie za pomocą kuli wszystkich 9 kręgli. Za każdy strącony kręgiel gracz otrzymywał jeden punkt. Każdy miał do oddania 20 rzutów. Uczestnicy zawodów musieli wykazać się nie tylko precyzją rzutów, ale też umiejętnością liczenia, gdyż skomputeryzowany system naliczania punktów pokazywał tylko ogólny wynik grupy, nie zaś poszczególnych jej uczestników. Najcelniej rzucała drużyna „Błyskawic”, zdobywając 287 punktów. Na drugim miejscu znalazło się „Zagłębie Raszówka” z 235 punktami. Trzecie miejsca zajęła drużyna „Atomówki”, która zdobyła 228 punktów. Kolejne miejsca zajęli: „Smoki” – 160 punktów, „No limit” – 140 punktów i „Szalone Pierwszaki” – 139 punktów.
Swoich sił w kręglach spróbowali także opiekunowie wycieczki. Każdy z nich miał do oddania 15 rzutów. Uczniowie gorąco dopingowali swoich faworytów. Pani Marzena Barska zdobyła 67 punktów, p. Tomasz Targowicz – 64 punkty, p. Elżbieta Korczak –60 punktów, p. Bożena Fedor – 50 punktów, p. Wioleta Kiliman – 42 punkty, p. Anna Dobrzyńska – 34 punkty i p. Barbara Przystoj – 28 punktów.
Wszystkim uczestnikom wyjazdu dopisywał doskonały humor, zarówno na kręgielni, jak i w autokarze. Była to świetna okazja do miłego spędzenia wolnego czasu oraz integracji z kolegami i koleżankami z innych klas.
Dwie godziny zabawy na kręgielni to zdecydowanie za krótko. Jeśli ktoś chciałby raz jeszcze zabawić się w tę grę, może zagrać w kręgle z Flinstonem na http://przygoda.grajteraz.pl/bedrock-bowling.html lub http://www.gry-pl.com/gry-dla-dzieci/flinstonowie.
To właśnie z bajki „Flinstonowie” znana jest nam gra w kręgle. Jednak historia tej dyscypliny sięga czasów starożytnych. Wówczas kule do gry były bardzo ciężkie, bo wykonane z kamienia. Należało uderzyć w dziewięć kręgli kulą bez chwytu. Gra w kręgle to ulubiona forma rozrywki Niemców i Amerykanów ( Bożena Fedor ).

Ostatnio na stronie

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018