W kwietniu w związku z Międzynarodowym Dniem Książki, uczniowie klas I-III uczestniczyli we wspaniałych warsztatach czytelniczo – detektywistycznych, zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Raszówce. Warsztaty połączone zostały ze wspaniałą wystawą wypożyczoną przez Ambasadę Szwecji w Warszawie: „Dziecko w centrum. Szwedzka Literatura dla dzieci” oraz „Astrid Lindgren” – życie i twórczość.

Po obejrzeniu wystawy i wysłuchaniu ciekawych historii opowiadanych przez panią Izę (gminną bibliotekarkę), dzieci wysłuchały fragmentu jednej z książek Martina Widmarka, która jest również jedną z serii 28 książek o intrygującym tytule „ Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Podczas zajęć dzieci dodatkowo obejrzały prezentację multimedialną, poznały warsztat pracy detektywa oraz w grupach poszukiwali złodzieja diamentów. Rozwiązywali także różne zagadki detektywistyczne.

Warsztaty bardzo się dzieciom podobały. Składamy gorące podziękowania paniom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce i liczymy na dalszą współpracę. MB

Ostatnio na stronie

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2019