Gmina Lubin organizuje Gminną Ligę Szachową Szkół Podstawowych i Gimnazjum, a przed nami  już  drugi  turniej z tego cyklu. Odbędzie się on w Szkole Podstawowej w Krzeczynie Wielkim w najbliższą niedzielę 15 kwietnia. Zapisy na turniej będą przyjmowane w dniu zawodów.

Zawody rozpoczynają się o godzinie 14.30, pół godziny wcześniej rozpoczną się zapisy na zawody. W turnieju mogą brać dzieci i młodzież podzieleni na kategorie według roku urodzenia: 2001-2003, 2004-2006, 2007-2009, 2010 i młodsi.

Do klasyfikacji ligowej będą brane pod uwagę tylko dzieci ze szkół Gminy Lubin lub zamieszkałe w gminie. Pozostałe dzieci i młodzież  w turnieju mogą brać udział w kategorii open.

Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z czasem gry na zawodnika 15 min (cała partia 30 min). Sędzią głównym turnieju będzie Pan Józef Bałdyga. Uczestnicy turnieju przyjeżdżają na koszt własny.

(SR, AP)