W dniu 22 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty tworzenia pisanek. Zorganizowała je pani Margareta Kiec – nauczycielka języka łemkowskiego skupiając się na dbaniu i ochronie bogatej kultury ludowej przed zapomnieniem. Cel tego spotkania był wyjątkowy – chęć przekazania młodemu pokoleniu tajników zdobienia jaj wielkanocnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Miłym zaskoczeniem było duże zainteresowanie uczniów tymże spotkaniem, co nas ogromnie cieszy.

Wszyscy uczestnicy tworzyli swoje dzieła z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy co zaowocowało oryginalnymi kolorowymi pracami. Własnoręcznie wykonane pisanki są piękną ozdobą wielkanocnego stołu.

Obiecujemy, że warsztaty zostaną wpisane na stałe do kalendarza cyklicznych wydarzeń szkolnych. MK

Ostatnio na stronie

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018