W dniu 22 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty tworzenia pisanek. Zorganizowała je pani Margareta Kiec – nauczycielka języka łemkowskiego skupiając się na dbaniu i ochronie bogatej kultury ludowej przed zapomnieniem. Cel tego spotkania był wyjątkowy – chęć przekazania młodemu pokoleniu tajników zdobienia jaj wielkanocnych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Miłym zaskoczeniem było duże zainteresowanie uczniów tymże spotkaniem, co nas ogromnie cieszy.

Wszyscy uczestnicy tworzyli swoje dzieła z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy co zaowocowało oryginalnymi kolorowymi pracami. Własnoręcznie wykonane pisanki są piękną ozdobą wielkanocnego stołu.

Obiecujemy, że warsztaty zostaną wpisane na stałe do kalendarza cyklicznych wydarzeń szkolnych. MK