23 marca b.r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w „Gminnym Turnieju wiedzy dla uczniów klas III - POLSKA MOJA OJCZYZNA”, który od był się w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych.

Celem turnieju było przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych i umacnianie poszanowania tradycji i kultury własnego narodu, ale także wdrażanie do posługiwania się zdobytą wiedzą i umiejętnościami.

W turnieju brało udział 6 szkół z Gminy Lubin. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Anopczenko, Sophie Daubigney i Zuzanna Miedziak. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą dotyczącą nie tylko własnego kraju, herbów miast, czy tańców narodowych, ale także znać fakty z życia sławnych Polaków, takich jak Mikołaj Kopernik, Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska-Curie, Józef Piłsudski, czy Jan Paweł II.

Dziewczynki wykazały się wiedzą i umiejętnością pracy w grupie. W ostatecznej punktacji zajęliśmy 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy im sukcesu. MB

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018