21 marca 2018 r. nasza szkoła stanęła otworem dla dzieci i rodziców, którzy mieli okazję poznać naszą placówkę. Te cykliczne spotkania mają na celu oswojenie dzieci ze szkołą, pokazanie, że nauka może być świetną zabawą i ciekawą przygodą. Dzień otwarty służy także rozwianiu obaw rodziców, którzy na pewno bardzo przeżywają ten nowy etap w życiu swoich pociech. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wraz z uczniami z klas trzecich, przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji. Ponadto rodzice mogli porozmawiać z panią dyrektor, wychowawcami uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej oraz pedagogiem.

Przyszli pierwszoklasiści mogli zapoznać się z elementami projektu „Zaprogramuj przyszłość”, który jest realizowany w młodszych klasach, bawili się robotem Dashem, poznali elementy robotyki ze sprzętem „Makey Makey”, grali w szachy, a także bawili się w malarzy. Wiele emocji wywołała zabawa z aplikacją Quiver, która ożywia postacie z wykonanych własnoręcznie kolorowanek.

Dzieci były zadowolone, dlatego odczuwamy ogromną satysfakcję po tym spotkaniu i serdecznie wszystkim dziękujemy za przybycie.

Zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów już we wrześniu. MB

Ostatnio na stronie

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018