W środę, 21 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „Koci świat”, który miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych, popularyzowanie poezji dla dzieci, pobudzenie aktywności twórczej i rozwijanie zdolności recytatorskich. W konkursie wzięło udział 19 dzieci z klas pierwszych i trzecich oraz przedszkolaki z Wiercienia. Młodzi artyści mieli przygotować jeden wiersz, którego bohaterem jest kot.

Przygotowując się do konkursu, mali recytatorzy mieli do wyboru twórczość: I. Wideryńskiej, F. Klimka, J. Tuwima, L. J. Kerna, M. Łosyk i wielu innych poetów. Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie zaprezentowali się mimo tremy i dużej widowni, która mocno trzymała kciuki za artystów.

Jury w składzie: Danuta Bartosz – Formago, Marta Madejska i Margareta Kiec dokonało oceny konkursu i przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Alicja Waszewska z kl. III a i Ewelina Uszyńska z przedszkola w Wiercieniu

II miejsce: Piotr Pączkowski z kl. III b i Martyna Jurczyńska z przedszkola w Wiercieniu

III miejsce: Michał Korczak z kl. I b

Wyróżnienia: Emilia Janiszak kl. I b