Get Adobe Flash player

Dnia 14.03.2018 r odbyła się wycieczka do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Jej uczestnikami byli uczniowie z naszej szkoły oraz dzieci z przedszkola w Wiercieniu.
Wyjechaliśmy ok. godziny 8. spod budynku naszej szkoły. Gdy dojechaliśmy, zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: starszą- klasy 6 - 7 i młodszą- klasy 1 - 4 i przedszkole.
Grupa młodsza uczestniczyła w ciekawych eksperymentach dotyczących czterech żywiołów. Uczestnicy za pomocą samodzielnie wykonanych doświadczeń oraz tych przeprowadzonych przez edukatora poznali czym tak naprawdę jest ogień, woda, ziemia i powietrze oraz wspólnie odkrywali ich zadziwiające właściwości. Najmłodsi uczestnicy odkryli niszczącą moc ognia i dowiedzieli się czym tak naprawdę jest, poznali zadziwiające właściwości wody, poczuli moc ziemi i odkryli tajemnice powietrza, którym codziennie oddychamy! Na drugiej "lekcji" edukatorzy zaprosili maluchy do fascynującego świata minerałów! Te warsztaty przygotowane również były dla nas - starszaków. Poznaliśmy różne ich cechy i nauczyliśmy się badać minerały angażując niemal wszystkie zmysły. Oglądaliśmy je z bliska, dotykaliśmy, wąchaliśmy, a czasem również smakowaliśmy! Mogliśmy je również zarysowywać, polewać kwasem, podgrzewać i eksperymentować na inne sposoby! Starsza grupa oprócz lekcji o minerałach miała warsztaty w wodnym laboratorium. Jezioro, rzeka, staw… co je łączy? Oczywiście woda! Stanowi ona środowisko życia wielu organizmów. Co to jest woda? Skąd się wzięła? Kiedy najlepiej czują się jej mieszkańcy? Na te pytania uzyskaliśmy odpowiedzi podczas naszych hydrologicznych zajęć.
Zarówno eksperymenty, jak i "lekcje" były bardzo ciekawe.
Około godziny 14. wyruszyliśmy w drogę powrotną do Raszówki.
Wszyscy byli zachwyceni i uśmiechnięci. Około godz. 16. dotarliśmy do szkoły, a następnie pełni wrażeń rozeszliśmy się do domów. Teraz z niecierpliwością czekamy na klejną wycieczkę - wyprawa na Ostrzycę! :) Dorota Sobuś


Wyszukiwanie na stronie

Polub nas!

Ostatnio w galerii