Dnia 4 stycznia 2018r. wolontariusze naszej szkoły Nikola, Kuba, Paweł i Sebastian wraz z Panią Anną Dobrzyńską odwiedzili schronisko dla psów w Legnicy WIATA BEZDOMNIAKÓW LEGNICA. Naszym kierowcą zgodził się zostać Pan Krzysztof Skibik, tato jednego z uczniów, który również był towarzyszem odwiedzin. Czworonogi zostały przez nas obdarowane karmą, kocami i zabawkami, na które była ogłoszona zbiórka u nas w szkole.
Kiedy tak staliśmy i patrzyliśmy na te futrzaki coś w nas pękło. Ich pełne smutku oczy, które przypominały przepiękne koraliki, wyrażały tylko jedno - nadzieję. Ludzie, przez których one tam trafiły, wywróciły ich psi świat do góry łapami, ale zwierzaki nie przestały wierzyć w to, że kiedyś spotka ich nowe, lepsze życie, które odmieni się przez jakichś dobrych ludzi, którym nie znudzą się po roku czy dwóch latach.
Wydaje nam się, że zamiast kupować nowego psa swojemu dziecku lub dla siebie powinniśmy zaadoptować psa ze schorniska. Byłby on nam wdzięczny do końca życia za to, że to dzięki nam ma lepsze i godniejsze warunki do życia i swojego pana. Takie zwierzątka też potrafią kochać i to nawet dwa razy bardziej! Nikola Koza

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018