Get Adobe Flash player

W niedzielę za pośrednictwem słowackich skautów trafiło do Polski, od dziś pali się także w Urzędzie Gminy w Lubinie. Zuchy i harcerze z Raszówki przekazali wójtowi Gminy Lubin Betlejemskie Światło Pokoju, znak braterstwa i jedności, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce.

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”. Z nim właśnie dotarli do urzędu harcerze Iza Kożewnikow i Paweł Plichta z Pierwszej Drużyny Harcerskiej „Aquila” oraz zuchy Antek Wieruszewski i Michał Korczak z Drugiej Gromady Zuchowej „Leśne Krasnoludy” z Raszówki w towarzystwie druhen Małgorzaty Czai i Lucyny Wolskiej.

Światło Pokoju przyjął wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, który złożył harcersko-zuchowej delegacji życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych świąt oraz przekazał świąteczne upominki.

Za sprawą harcerzy z Raszówki Światło Pokoju dotarło do Urzędu Gminy po raz trzeci. Od trzech lat działają bowiem harcerska drużyna i zuchowa gromada w tej miejscowości.

Harcerzy i zuchów systematycznie przybywa. W sumie tworzą już ponad trzydziestoosobową grupę.

Dziś jeszcze Betlejemskie Pokoju przekażą m.in. wychowankom Rodzinnego Domu Dziecka w Raszówce.

(MG)

Wyszukiwanie na stronie

Polub nas!

Ostatnio na stronie

RODO

KLAUZULA INFORMACYJNA

Inspektor Ochrony

Danych Osobowych

Dariusz Milka

iodo@ug.lubin.pl


Pomóżmy Klaudii - 1%


Pomóżmy Adrianowi - 1%

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2018

Certyfikaty

Kto jest online?

Naszą witrynę przegląda teraz 322 gości 

Ostatnio w galerii