SUDECKA ZAGRODA EDUKACYJNA

Naszą misją jest edukacja przyrodnicza na najwyższym poziomie. Zarażamy pasją do nauk o Ziemi tych najmłodszych i tych trochę starszych. W Krainie Wygasłych Wulkanów, bo czy jest lepsze miejsce w Polsce do poznawania wulkanicznej przeszłości Ziemi?

Tu przeszłość geologiczną Ziemi zamieniamy w pasjonującą opowieść.

Sudecka Zagroda Edukacyjna to miejsce, w którym wiedza i umiejętności przekazywane są w sposób interaktywny, dynamiczny, oparty na modelach, wizualizacjach cyfrowych i samodzielnie przeprowadzanych doświadczeniach. Gdzie indziej, niż w Krainie Wygasłych Wulkanów, dzieci i dorośli zobaczą strzelającą w niebo lawę, pojawiające się i ustępujące morza i potężne lodowce? Dlatego właśnie Sudecka Zagroda Edukacyjna powstała w Dobkowie. Otaczające Dobków wzgórza to pozostałości dawnych wulkanów i najlepsze miejsce, aby dowiedzieć się, w jaki sposób siły wnętrza Ziemi ukształtowały region Gór i Pogórza Kaczawskiego. Jest to jeden z najciekawszych pod względem geoturystycznym regionów w Polsce. Widoczne w terenie ślady trzech okresów aktywności wulkanicznej, zalewów morskich, pustyń i zlodowaceń doskonale opowiadają dzieje Ziemi.

PROPOZYCJA DLA KLAS 4 - 7

1.23.03.2018 – piątek – podwójne warsztaty: szkiełkiem i lupą rozpoznajemy minerały oraz bliżej fizyki – stany H2O. Koszt 15 zł/os + autobus. Wyjazd o godz. 7:30. Warsztaty rozpoczynają się o godz. 10:30 i będą trwać do 13:30. Powrót ok. godz. 17.

2.20.04.2018 – piątek – wyprawa na Ostrzycę – śniadanie na wulkanie. Koszt 20 zł/os +autobus. Wyjazd o godz. 7:30. Warsztaty rozpoczynają się o godz. 10:30 i będą trwać do 13:30. Powrót ok. godz. 17.

3.11.05.2018 – piątek – zwiedzanie osady oraz warsztaty poszukiwania i obróbki agatów (Lubiechowa). Koszt 35 zł/os + autobus. Wyjazd o godz. 7:30. Warsztaty rozpoczynają się o godz. 10:30 i będą trwać do 15:00. Powrót ok. godz. 18.

Zapisy u Pani Anny Dobrzyńskiej. Na jedną wycieczkę jedzie 40 osób, tak więc liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może jechać na wszystkie trzy wycieczki.