ZEBRANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ
Get Adobe Flash player

Zapraszamy Rodziców uczniów klasy I na pierwsze spotkanie z wychowawczynią i dyrektorem szkoły w środę 25 sierpnia 2021 r. na godzinę 16.30 na salę gimnastyczną. Spotkanie odbędzie się w rygorze sanitarnym, proszę zatem koniecznie mieć zasłonięte usta i nos maseczką oraz zdezynfekować ręce po wejściu do szkoły.Drodzy Rodzice!


 Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej to bardzo duża zmiana zarówno dla dziecka, jak i rodziców. By proces przystosowania się do nowej rzeczywistości przebiegł bezboleśnie, warto się do tego przygotować. Być może zechcecie Państwo skorzystać z kilku naszych rad:


1. Podstawą jest pozytywne nastawienie. Szkołę należy przedstawiać jako ciekawe miejsce nauki, różnorodnych wydarzeń urozmaicających życie szkolne, relacji koleżeńskich z nowo poznanymi dziećmi. Można powspominać zabawne sytuacje z czasów, gdy sami się uczyliśmy oraz przyjaźnie, które wtedy zawarliśmy.

2. Zadaniem rodziców jest odpowiednie przygotowanie pociechy do nowych zadań. Wspólne ustalenie rozkładu dnia - podział na odrabianie lekcji, odpoczynek, aktywność fizycznąi wyznaczenie stałej godziny pójścia spać, zorganizuje dziecku i rodzicom czas.

3. Niezwykle istotne jest również to, by nasze dziecko stawało się coraz bardziej samodzielne i odpowiedzialne. Na początek pozwólmy mu np. zdecydować w co chce się ubrać czy co chciałoby robić po lekcjach. Ważne jest również to, by rodzice nie wyręczali siedmiolatka w czynnościach, z którymi sam potrafi dać sobie radę. Wyniesienie śmieci, posprzątanie pokoju, zatemperowanie ołówka czy niesienie własnego plecaka to nie są rzeczy trudne. Dla dziecka stanowią one wyzwania. Ich realizacja buduje wiarę w siebie.

4. Aby zapał pierwszoklasistów nie minął szybko należy wspierać dziecko w odrabianiu prac domowych, wzmacniać w nim poczucie odpowiedzialności oraz rozbudzać ciekawość. Warto także pamiętać o tym, żeby oczekiwania rodziców szły w parze z możliwościami dziecka.


ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY

 

1. Nauka rozpoczyna się o godz. 7.30, a kończy najpóźniej o godz. 10.50 lub 11.50.

2. W siatkę obowiązkowych zajęć oprócz edukacji wczesnoszkolnej wchodzą: dwie godziny języka angielskiego, 1 godzina zajęć komputerowych i 2 godziny religii (w tygodniu).

3. Wstęp do szkoły mają tylko uczniowie i nauczyciele oraz obsługa.

4. Po ukończeniu lekcji przez pierwszoklasistów, wychowawcy odprowadzają dzieci do świetlicy wg zgłoszenia, a pozostali uczniowie są przekazywani rodzicom lub sami idą do domu, jeśli jest taka wola rodziców.

5. Uczniowie będą mogli korzystać z zajęć świetlicowych na podstawie zgłoszenia zgodnie z obowiązującym regulaminem (zapisy we wrześniu).

6. Na terenie szkoły funkcjonuje stołówka, z której korzystają uczniowie zapisani na obiady (po opłaceniu posiłku) - drugie śniadanie dzieci przynoszą z domu.

7. Na przerwach uczniowie przebywają pod stałą opieką nauczyciela dyżurującego lub wychowawcy w sali lekcyjnej.

 

INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH

  • Pakiet edukacyjny do klasy I Nowa Era „Wielka Przygoda” oraz podręcznik i ćwiczenia do języka angielskiego zamawia szkoła w ramach dotacji i we wrześniu uczniowie otrzymają komplet. Książki będą własnością szkoły, wypożyczone zostaną na rok każdemu dziecku. Materiały ćwiczeniowe będą przekazane bez obowiązku zwrotu.

Podręcznik do religii wraz z ćwiczeniami należy zakupić we własnym zakresie.

WYPOSAŻENIE UCZNIA KLASY PIERWSZEJ PRZEDSTAWI NA ZEBRANIU WYCHOWAWCZYNI KLASY I MARZENA BARSKAWyszukiwanie na stronie

Polub nas!

Ostatnio w galerii