Klasy 7 wybierają się w podróż po swoim regionie…
Get Adobe Flash player

Po powrocie ze zdalnego nauczania do szkoły, na lekcjach geografii, obie klasy 7, pracowały nad projektem edukacyjnym polegającym na wykonaniu prezentacji lub filmu na temat „Projekt 3-dniowej wycieczki klasowej do/po...”. Celem projektu było poznanie ciekawych miejsc w naszym regionie. Mogliśmy wybrać dowolny zakątek z Dolnego Śląska i zgodnie z otrzymaną instrukcją opracować projekt wycieczki w postaci prezentacji PP lub nagrać film. Kilka zespołów zdecydowało się na opracowanie wycieczki do Wrocławia, inne wybrały: Bolesławiec, Jawor, Szklarską Porębę, Karkonosze, Góry Sowie czy Wałbrzych.

 

Na wykonanie projektu przeznaczyliśmy 2 tygodnie. Każdy zespół w określonych odstępach czasu musiał odsyłać swoją część projektu do sprawdzenia do p. Ireny Wituszyńskiej. Na koniec, zanieśliśmy nasze prace do p. Remigiusza Mocka, który sprawdził je pod względem językowym. W efekcie, powstał jeden film i 14 prezentacji multimedialnych. Na zakończenie pracy nad projektem, zobowiązani byliśmy do napisania sprawozdania i przedstawienia naszych prac przed specjalnie powołanym jury oraz kolegami z obu klas siódmych.

 

Działania, w których sami musieliśmy opracować trasę, znaleźć ceny, miejsca, nocleg i transport dużo nas nauczyły. Nauczyliśmy się szybko wyszukiwać dokładne informacje, przekładać nasze myśli na pismo oraz prezentować projekty przed większą liczbą osób. Zdobycie tych umiejętności warte było każdej minuty spędzonej przy projekcie. Mimo tego, że prezentowanie naszych prac przed innymi osobami było bardzo stresujące, to doświadczenie z pewnością przyda się nam w wielu sytuacjach dorosłego życia, choćby w tak prozaicznych jak, planowanie wycieczki dla siebie lub większej grupy osób.

 

Dużym wsparciem przy realizacji projektu byli nauczyciele. Nauczycielka geografii, p. Irena Wituszyńska – koordynator projektu, zawsze służyła pomocą i radami jako osoba, która wiele z przedstawionych przez nas obiektów sama zwiedziła. Pomógł nam również nauczyciel języka polskiego, p. Remigiusz Mocek, który sprawdził nasze prace. Myślę, że w imieniu obu klas siódmych mogę podziękować tym nauczycielom.

 

Maciej Słomiński

 

Wyszukiwanie na stronie

Polub nas!

Ostatnio w galerii