FILM EDUKACYJNY DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo,

Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z psycholog mgr Beatą Liwowską przygotowało kolejny film edukacyjny dla rodziców w ramach cyklu poradników "CRL Uczy Rodziców". Motywem przewodnim filmu jest rozwój dziecka.  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu.

Zależy nam na tym by film dotarł do możliwie najszerszego grona odbiorców - rodziców dzieci. Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie filmu na stronie internetowej Państwa gminy lub/i w mediach społecznościowych. Z góry dziękujemy za Państwa pomoc.

Bezpośredni link do filmu: https://youtu.be/Eao2j4IoKPg

Z poważaniem,
Janusz Bieńkowski
Prezes Centrum Rozwoju Lokalnego

Kwestie omówione przez psycholog Beatę Liwowską

1.     Dostosowanie się do norm społecznych / warunków przedszkolnych / rówieśniczych
  2.     Adaptacja dziecka do warunków
  3.     Wchodzenie w grupę rówieśniczą
  4.     Zajęcia w grupie rówieśniczej i ich wpływ na rozwój dziecka
  5.     Odrzucenie dziecka przez rówieśników
  6.     Samokontrola / Dziecko nabywa umiejętności potrzebnych do pracy
  7.     Samodzielność / samoobsługa dziecka. Jak podejść do tego tematu? Kiedy jest na to czas?
  8.     Działania / aktywności, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka
  9.     Aktywność dziecka, hobby i zainteresowania. Dlaczego jest ważne i jak wpływa na rozwój?
  10.     Ograniczenia dotyczące telewizji, komputera, smartphone’a. Wpływ urządzeń elektronicznych na rozwój dziecka
  11.     Granice fizyczne i psychiczne dziecka, jak je szanować?
  12.     Lęk dziecięcy – rodzaje i przyczyny powstawania zaburzeń lękowych i depresyjnych