PRZYSTĄPIENIE DO PROJEKTU „NIE MARNUJMY CHWIL”

W II semestrze klasa 3a przystąpiła do projektu organizowanego przez firmę Whirpool „Nie marnujmy chwil”, który promuje wśród dzieci i młodzieży walkę z marnowaniem żywności. Dzięki materiałom edukacyjnym oraz zajęciom w formie zabawy chcemy wpoić dzieciom, jak ważna jest troska o zasoby naszej planety, w tym pożywienie,  a tym samym – jak wiele możemy zyskać, jeśli zwracanie większej uwagi na wykorzystywanie żywności stanie się stałym elementem naszego stylu życia. Zabawę rozpoczęliśmy od omówienia piramidy żywienia i zrobienia sałatek ze wszystkich zgromadzonych produktów. Sałatki nie tylko były zdrowe, ale również smaczne i żadna się nie zmarnowała, gdyż zorganizowaliśmy wspólne, klasowe II śniadanie. Niedługo przystąpimy do realizacji kolejnych zadań.