Jak mądrze dokarmiać ptaki?

Zima, to dla ptaków czas poszukiwania pokarmu, aby przetrwać mroźną i śnieżną porę roku. Niektóre ptaki potrzebują pomocy człowieka w dokarmianiu. Mając to na uwadze Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Dziewinie wyszedł z inicjatywą i propozycją prelekcji na temat „ Jak mądrze dokarmiać ptaki”. Klasy I, II a, b, III a, uczestniczyły w warsztatach.

W ramach wizyty ROEE Pan Jacenty Chomont instruktor z zakresu edukacji przyrodniczej, a zarazem Myśliwy z koła Łowieckiego „Dzik” oraz Pani Anna Brechuń instruktor z zakresu edukacji ekologicznej, opowiedzieli w jaki sposób dokarmiać ptaki, szczególnie te, które żyją w miastach.

Wszystkie klasy, uczestniczące w spotkaniu otrzymały od instruktora woreczki z pokarmem dla ptaków. Uczniowie na pewno, doskonale spożytkują taki upominek, a przy okazji zapamiętają jakie nasiona mogą znaleźć się w karmniku. Na zakończenie prelekcji pan Chomont wręczył karmnik dla ptaków z budką lęgową, który został zamontowany w ogródku przed szkołą.BP