Zapraszamy na bezpłatny webinar dla nauczycieli, pedagogów, pracowników oświaty i wszystkich zainteresowanych „Cyberprzemoc w szkole – powiedz STOP” realizowany w ramach cyklu „Bezpieczni w sieci z OSE”.
Dołącz do wydarzenia już dziś!
Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się:
✅Jak efektywne zapobiegać cyberprzemocy w szkole?
✅Jak pracować zarówno z prześladowcami, jak i ich ofiarami?
✅Jak wprowadzać w środowisku szkolnym konstruktywne zmiany?
Webinar odbędzie się 19 maja, w środę, o godz. 19:00 na Facebooku OSE.
W wydarzeniu wezmą udział:
- Tomasz Rożek – dziennikarz i popularyzator nauki, prowadzący stronę „Nauka. To lubię”;
- prof. Jacek Pyżalski – pedagog, profesor nadzwyczajny na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu;
- Anna Borkowska – psycholog i ekspertka NASK związana z tematyką cyberzagrożeń.
Webinarowi towarzyszy premiera publikacji „Cyberprzemoc w szkole. Poradnik dla nauczycieli”, której autorką jest ekspertka NASK Anna Borkowska. To kolejny poradnik z cyklu „Bezpieczni w sieci z OSE” przygotowany z myślą o nauczycielach.
Do zobaczenia!
___
Program Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) jest realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wspófinansowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014–2020. OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej, dającej szkołom w całej Polsce możliwość podłączenia szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu. W ramach programu OSE prowadzone są także działania edukacyjno-informacyjne, promujące zasady bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych. Więcej informacji na stronach: www.ose.gov.pl oraz www.it-szkola.edu.pl.

Wszystkim Bibliotekarzom
z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia
i radości z pracy
z rozczytanymi czytelnikami :-)
Robienie zdjęć fotograficznych to artystyczne wyzwanie dla profesjonalistów, a cóż dopiero dla amatorów. Uchwycić w kadrze coś, co zainteresuje odbiorców, pobudzi ich wyobraźnię i pozwoli zatrzymać się na chwilę, jest nie ladą sztuką. Czasami jest to moment, jedno pstryknięcie i już mamy to, co chcieliśmy zarejestrować. Nierzadko jednak podejmujemy kilka prób, aż uznamy, że osiągnęliśmy zamierzony cel. Z taką próbą artystycznej fotografii zmierzyli się uczniowie klasy 3b. Postanowili stworzyć zdjęcia niebanalne, zdjęcia z pomysłem, malowane ich wyobraźnią, ciałem i odpowiednią scenografią. Zadanie wymagało od nich obrania roli nie tylko fotografa, ale też scenarzysty, scenografa, kostiumologa, aktora, choreografa czy charakteryzatora. Wyreżyserowane przez nich „żywe” obrazy są magiczne. Zachwycają treścią, sposobem przekazu i aranżacją. Zadanie wymagało od uczniów wielkiej kreatywności, ale też... spokoju, cierpliwości, zaangażowania i współpracy z... domownikami. Zdjęcia pokazują artystyczną duszę trzecioklasistów - ich wrażliwość, wyczucie piękna, nowatorstwo, gdzieś skrywane we wnętrzu, jak u prawdziwego artysty. Zapraszam do galerii „żywych” obrazów klasy 3b, a jeśli ktoś chce sprawdzić, czy drzemie w nim dusza artysty, proponuję quiz pod zamieszczonym linkiem https://www.quizme.pl/quiz/start/541711590. (BF) Link do zdjęć:
https://www.facebook.com/media/set?vanity=SzkolaPodstawowaWRaszowce&set=a.3892088034220529 |